Deštná hůl

Původ těchto nástrojů pochází z Jižní Ameriky kde si je Mapučové vyráběli z dutých kaktusů sušených na slunci do kterých usazovali trny a plnili je zrnky nebo malými kamínky. Tyto rituální nástroje sloužily a dodnes slouží jako pomocník na přivolaní deště v období sucha. Přesypávání deštné hole připomíná zvuk deště. Zaposlouchaní se do tohoto zvuku při rituálech přivolaní posílilo a zaměřilo kolektivní vědomí kmene skrze které se projektovalo ke změně počasí. 

Tuto potřebu v našem mírném podnebném pasu nemáme, proto ladím tyto perkusní nástroje k meditačním a harmonizačním účelům. Deštné hole vyrábím z lokálních dřevin, které jsou pro nás nejpřirozenější a jsou nám proto nejblíže. 

Každý druh stromu má svou vibrační frekvenci a dokáže nás ovlivnit různým způsobem i v závislosti tím na kterém místě roste. Proto rád vybírám druh dřevin a hloubku zvuku na míru konkrétnímu člověku nebo účelu na základě svých pocitů. Pokud ovšem máte dřevo zvolené nebo dokonce své vlastní je to pro vás jedině výhodou.   


Pokud si přejete hul na míru nebo dle vašich přání zanechte mi tu zprávu nebo mě kontaktujte na jedné z uvedených možností 

Adresa:
BRIGÁNCKÁ 1410, TURNOV, 51101

E-mail:
HOLZKNECHT.J@SEZNAM.CZ

Telefon:
601506038

Facebook:
https://www.facebook.com/jakub.holzknecht.90/ 

Ukázky již vyrobených holý

Jabloň 

Rodinný strom, jabloň plná mateřské lásky a péče která nám napomáhá ve snění, cítíme se v její blízkosti volní, svobodní. Plná pochopení, díky kterému se nám uleví od starostí a poté můžeme snadno pochopit. Buď k jabloni vždy laskavý tak jako ke své vlastní mamince.

Třešeň

Síla stromu mimo jiné posiluje psychickou stabilitu a poskytuje ochranu před vnějším tlakem, je považován za strom mládí kvůli jeho vlivům na tělo a obličej které omlazuje. Posiluje lásku nejen citovou ale s ní spojenou i fyzickou, harmonizuje sexuální energii a odstraňuje blokády v těchto oblastech jak u můžu tak u žen.  

Jeřáb

Posiluje naše sebevědomí, sílu vůle uskutečnit naše přání, náš záměr sílí. Oprostí nás od závislosti, nepotřebných programů které nás odvádí od našeho záměru. 

Napřímení životní cesty. 

Velikosti ani tvaru se opravdu meze nekladou. Důkazem je tato dva metry dlouhá deštná hůl pro milou dámu která si ráda plní své sny.

Andělská

Spokojená zákaznice pojmenovala hůl jako andělskou. Stala se průvodkyní ženských kruhů;

Malá cestovní přesto silná. Zvuk lehkého letního deště zjemní každé těžké téma řečené v kruhu. Věnuje prostor pro uvědomění, čas pro spravování. Tato je jedna z těch, kdy dřevo přišlo dříve nežli žádost. Při návratu z Klokočských skal jsme uviděli pod třešní spadlou větev. Tento kus jsem z ní odřízl a říkal si jaký asi bude její příběh. Píše se už dlouhá léta, strom pamatuje mnoho. Téma v kruhu žen jsou třešni blízké.

deštná hul 60cm, platan

Deštná hůl 50 cm, Jabloň

Deštná hůl 100cm Buk

Deštná hůl 80cm Jeřebina