Při výrobě dřevěných hodin přemýšlím nad tím co vlastně představují. K chronologickému znázorňování času jsem byl vždy skeptický,,, lineární pojetí mi nestačí, díky němu je vše zkreslené , nahlíží na čas jen z jedné perspektivy. Pro sjednání schůzky dobré, být někde "včas" se hodí ale tam to začíná i končí. Čas je pro mě jeden velký zenový kóan. Ti co to čtou poprvé, kóany jsou hádanky na které nelze odpovědět logickým, způsobem.

Proč tedy ty a hodiny? Mám rád tato témata a myšlenky nad nimi. Pokud je otázka dobře položená.

V dílně při tvorbě přichází spousta odpovědí "mm a to dřevo". 

Do hodin usazuji tiché strojky německé výroby aby nerušily Vaší domácí pohodu.

V obchodě se budou objevovat hodiny volné k prodeji, pokud mate zájem o vyrobení obdobných těmto kontaktujte mě na jedné z forem uvedených na spodní časti stránky

Ořešák královský

Kresba této dřeviny je nezaměnitelná, podmanivá. V příčném řezu krásně vynikají letokruhy v celém svém rozsahu. Střídající se jarní světlejší, širší část letokruhu s tmavší, letní užší části způsobují tuto jedinečnou a neopakovatelnou kresbu. Dřevo je úžasný materiál díky jeho vlastnostem je každý kus opravdovým originálem 


Dubové hodiny

 "Kousek z lůna přírody do mé pražské kuchyně" Znělo zadání, společně s pár fotkami. Opakuji, jste rozmanití to mám rád každý další projekt je příjemnou výzvou, každý další den,,, další zadání, fantazie, pocity a představy. Učit se novému, nezapomínat na staré. Nevadí mi postupovat i podle stejného zadání. Nikdy není nic stejně, každý řez do dřeva ukáže úplně jinou část, texturu, kresbu. Stejná zůstává pouze myšlenka.  


Hodiny z Akátu

Na povrchu je akát velice hrubý, drsný s ostrými dlouhými trny, jedovatá míza.

Tím se jen chrání svou křehkost. Vytváří dojem nedostupnosti, nepřístupnosti ale uvnitř je krásný 


Další z variací ořešáku

Mám rád tu rozmanitost a nekonečné možnosti které nabízí. Tyto jsou  kombinované se středovou tmavší částí třesového dřeva.


Zámecké bukové hodinky kované

Po prvním řezu do dřeva bylo jasné, že hodiny budou nevšední. Kovové, černé doplňky. Oříznuté, vytvářející neznalý kruh. Kované pláty pro ucelení ciferníku, který je osazen dřevěnými lehce opálenými doplňky také z bukového dřeva. Proč ale zámecké??? Dřevo pochází ze zámeckého parku, který rádi navštěvujeme. V zadní části parku roste obrovitý buk kterému bylo třeba trochu pomoci. Strom stále roste, žije, můžete ho navštívit, bude rád. Hodiny jsou odfocené v jeho zemní části kmene. Poděkování za jeho dar který nepřišel na zmar.

Akát světlejší variace 

"kloky" tak si pro sebe nazývám při výrobě ozdoby ciferníku které symbolizují čas. Zde jsou z bělové časti ořešáku. 

Další z bukových zámeckých hodin

Praci s tímto dřevem jsem si opravdu užil, uvědomuji si jeho jedinečnost, každého kusu dřeva... Vyrobíte a už nelze vzít zpět,, další už není jen tento jediný kus který držíte v rukou, nezaměnitelný originál který už nelze zopakovat, replikovat. Užívám si tvoření, výsledek, předávání ikdyž po něm přichází malý žal. 


Můžete vybírat z aktuální nabídky hodin, kontaktovat s novým návrhem nebo na nějaké můžeme společně přijít