Destná hul vytvorená

Původ těchto nástrojů pochází z Jižní Ameriky kde si je Mapučové vyráběli z dutých kaktusů sušených na slunci do kterých usazovali trny a plnili je zrnky nebo malými kamínky. Tyto rituální nástroje sloužily a dodnes slouží jako pomocník na přivolaní deště v období sucha. Přesypávání deštné hole připomíná zvuk deště. Zaposlouchaní se do tohoto zvuku při rituálech přivolaní posílilo a zaměřilo kolektivní vědomí kmene skrze které se projektovalo ke změně počasí.

Tuto potřebu v našem mírném podnebném pasu nemáme, proto ladím tyto perkusní nástroje k meditačním a harmonizačním účelům. Deštné hole vyrábím z lokálních dřevin, které jsou pro nás nejpřirozenější a jsou nám proto nejblíže.

Každý druh stromu má svou vibrační frekvenci a dokáže nás ovlivnit různým způsobem i v závislosti tím na kterém místě roste. Proto rád vybírám druh dřevin a hloubku zvuku na míru konkrétnímu člověku nebo účelu na základě svých pocitů. Pokud ovšem máte dřevo zvolené nebo dokonce své vlastní je to pro vás jedině výhodou.   

0,00 Kč